Świadectwem sprawdzonej jakości kwater wiejskich jest nadanie im odpowiedniej kategorii, której symbolem są słoneczka. Kategoria pierwsza – jedno słoneczko, druga – dwa i kategoria najwyższa – trzy. Do wyboru są dwa rodzaje skategoryzowanej oferty – „wypoczynek na wsi” oraz „wypoczynek u rolnika”.
O przyznanej kategorii nie decyduje tylko standard samych pokoi noclegowych. Turyści chętnie spędzają wolny czas na powietrzu, stąd bardzo ważne jest odpowiednie zagospodarowanie terenów zielonych przy gospodarstwie agroturystycznym. Standard podniosą liczne możliwości rekreacji i niebanalnej aktywności. Na kategorię wpływ ma również wiejska, tradycyjna kuchnia domowa, gdzie potrawy przygotowuje się z lokalnych produktów. Te wszystkie elementy gwarantują niepowtarzalny klimat gospodarstwa agroturystycznego.

Gospodarstwo Agroturystyczne „ZACISZE” Stanisław Markiewicz

W wyniku kategoryzacji gospodarstwo uzyskało jedno słoneczko. 

„Zapraszamy na Mazowsze Zachodnie do gospodarstwa agroturystycznego Zacisze położonego w miejscowości Osowia na Pojezierzu Gostynińskim w woj. mazowieckim. Oferujemy całoroczny domek z kominkiem oraz dwa komfortowe pokoje gościnne – każdy z kominkiem. Jeśli szukasz romantycznej atmosfery, ciszy i spokoju, lubisz wędrówki zarówno piesze jak i rowerowe, jesteś zapalonym grzybiarzem lub wędkarzem to doskonale trafiłeś.”

Po więcej szczegółów zapraszamy na : http://osowiaagroturystyka.blogspot.com/p/euro2012.html

www.agroturystyka.pl