Nordic walking to forma rekreacji ruchowej polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Idea zrodziła się w latach 30. XX wieku w Finlandii. Fińskim narciarzom zależało na całorocznych ćwiczeniach z kijkami, nie tylko zimą. Marsz zyskał popularność dopiero w latach 90. XX wieku w Ameryce i krajach skandynawskich i do czasów obecnych mocno się udoskonalił.

Nordycki spacer z kijkami może uprawiać każdy. Nie ma znaczenia wiek, kondycja, tusza…

Nordic walking wzmacnia organizm, poprawia kondycję i wydolność. Pomaga również zahamować zaburzenia krążeniowe, sercowo-naczyniowe, czy też oddechowe. Kolejną zaletą tej formy rekreacji jest mało skomplikowany sprzęt. Ogranicza się tylko do dwóch kijków o odpowiedniej długości, które znajdziemy w każdym sklepie sportowym.
Jeśli zatem chcemy rozpocząć przygodę z nordic walking, nie zastanawiajmy się dłużej. Szczególnie polecamy trasy nordic walking na Roztoczu biegnące pośród malowniczych krajobrazów polskiej wsi!

Wieś Polska czeka i zaprasza!!!

Więcej informacji, szlaków i rekomendowanych kwater znajdziecie pod linkami: http://susiec.agroturystyka.pl/ i http://www.roztoczewita.pl/aktualnosci/nordic-walking-z-lgd-nasze-roztocze