Sprawdzone gospodarstwa Warmii Mazur.

Warmińsko- mazurskie to Kraina Tysiąca Jezior. Zaprasza amatorów wypoczynku nad wodą i na wodzie. Turyści znajdą tu wspaniałe szlaki żeglarskie i kajakowe. Okolice obfitują w lasy pełne grzybów i jagód, urocze miasteczka, tajemnicze zamki. Na Warmii i Mazurach przenikają się tradycje kulinarne różnych grup etnicznych i różnych krajów zaowocowało niezwykłym bogactwem smaków i ich subtelnymi połączeniami. powstały niepowtarzalne potrawy i produkty spożywcze, których receptury i walory smakowe są charakterystyczne dla różnych zakątków regionu. 

Gospodarstwa Warmii Mazur przyciągają nie tylko samymi noclegami, ale  również ciekawą i zróżnicowaną ofertą pobytową.

zielone_ranczo_anna_nowak

Zielone ranczo

Z dala od zgiełku miasta, trujących spalin i ciągłego pośpiechu są miejsca, o którym każdy z nas marzy. Pełne spokoju i wytchnienia, a jednocześnie tętniące życiem i energią -jedno z takich miejsce to Zielone Ranczo. Obiekt uzyskał najwyższą ocenę kategoryzacyjną – trzy słoneczka 😉 Gospodarze Pani Anna i Pan Radek Nowak, stworzyli niezwykłą Oazę – miejsce gdzie można spędzić niezapomniane chwile.

Tak więc osoby chcące spędzić czas aktywnie mogą skorzystać z lekcji jazdy konnej na padoku bądź w terenie, zawsze pod bacznym okiem instruktora. Można również przepłynąć kajakami pobliskie jeziora, w tym najdłuższe jezioro Warmii i Mazur- Jeziorak. Pasjonaci wędkarstwa spędzą u nas niezapomniane chwile nad stawem zarybionym np. karpiem, amurem oraz linem. Wytchnienie od upału i znoju przyniosą wieczory przy grillu z gitarą i śpiewem.


herman_hoff

Herman-hof

Piękne rekomendowane gospodarstwo (trzy słoneczka) położone jest tuż nad Jeziorem Dejguny -Agroturystyka  Hermanns-Hof. W otaczających jezioro i okolice lasach napotkać można liczną dziką zwierzynę oraz chronione gatunki ptaków – orzeł bielik, czarny bocian, żurawie.

Sprzyja temu błoga cisza panująca wokoło. Jezioro jest zasobne w ryby takie jak szczupak, okoń, węgorz, a więc coś dla wędkarzy.
W gospodarstwie jest wiele zwierząt, czyli wielka atrakcja dla dzieciaczków a m.in. konie, które chodzą pod siodłem. Są bardzo dobrze ułożone i można na nich nauczyć się jeździć konno lub dla wprawionych wybrać się w teren. Jeżeli chcecie państwo wypocząć zanurzając się w ciszy, otoczeni pięknem mazurskiej przyrody oraz bezpiecznie zapraszamy do pensjonatu.


folwark_karczemka

Folwark Karczemka

Sprawdzone gospodarstwa Warmii Mazur, również są dostępne dla osób, które chcą rozpieścić zmysły, odprężyć się, zregenerować. Jednym z takich obiektów jest Folwark Karczemka  to miejsce, wspaniale położone nad kanałem Elbląskim wśród warmińsko – mazurskich jezior i lasów. Błogie lenistwo – gorąca kąpiel, sauna, masaż, jacuzzi, lektura ulubionej książki, medytacje zapewnią Państwu relaks, a także chwila dla ducha – zaciszne miejsce ze sztalugami pozwoli poczuć nam magię malarstwa. Do tego spokojna muzyka, świece i olejki aromatyczne, filiżanka zielonej herbaty – to wszystko wprowadzi w pogodny nastrój.

Folwark Karczemka obiekt posiadający trzy słoneczka.

 

Oferta kwater agroturystycznych z województwa Warmińsko-Mazurskiego jest bardzo szeroka. W ramach projektu „Wzmacnianie jakości usług agroturystycznych poprzez wrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej” skategoryzowanych zostało 40 obiektów. Projekt realizowany w ramach wsparcia finansowego Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  http://agroturystyka.pl/obiekty_rekomendowane_w_wojewodztwie_warminskomazurskim_id_1411.html