Świadectwem sprawdzonej jakości kwater wiejskich jest nadanie im odpowiedniej kategorii zgodnie z wymaganiami Wiejskiej Bazy Noclegowej. W cyklu wzorcowych gospodarstw agroturystycznych reprezentujemy obiekty, które poddały się systemowi kategoryzacji.

Do grona rekomendowanych obiektów dołączyło Gospodarstwo Agroturystyczne Villa Greta w Krainie Wygasłych Wulkanów Państwa Eweliny i Krzysztofa Rozpędowskich uzyskując kategorie ** słoneczka http://www.villagreta.agroturystyka.pl

Villa Greta agroturystyka.pl

Villa Greta agroturystyka.pl .
Rodzinny pensjonat położony w sudeckiej wsi u podnóża Gór Kaczawskich w Krainie Wygasłych Wulkanów. Gospodarstwo kategoryzowane w ramach projektu Europejskiego Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki – ECEAT Poland.

Gospodarstwo idealne dla wielbicieli jazdy na rowerze, którzy znajdą w pobliżu malownicze szlaki rowerowe np. Szlak Wąwóz Myśliborski, Szlak Wygasłych Wulkanów oraz wszystkich zainteresowanych starym rzemiosłem lepienia z gliny i lania świec woskowych. Również dla rodzin z dziećmi. Villa Greta położona jest z daleka od drogi. Wokół zabudowań jest 1 hektar ogrodu i sadu z dużymi, często pamiętającymi czasy niemieckie, drzewami. Jest również duży nietuzinkowy plac zabaw z huśtawkami, karuzelą, mini ścianką wspinaczkową, ślizgawką i ulubiona przez maluchy tyrolką zwaną przez nie talerzykiem.

Kolejne gospodarstwo, które może pochwalić się najwyższą oceną jest  Agroturystyka Pod Lipą Pani Anny Maciąg uzyskując  kategorię *** słoneczka. 

Maciąg Anna agroturystyka.pl

Maciąg Anna agroturystyka.pl

Gospodarstwo położone jest na Roztoczu Zachodnim, stąd też blisko do: Zamościa z piękną starówką, Szczebrzeszyna ze znanym w całym kraju chrząszczem, Zwierzyńca z kościołem na wodzie oraz jednym z najstarszych w Polsce -1806r.- browarem Zwierzyniec, Radecznicy z sanktuarium oraz kapliczką św. Antoniego, Sąsiadki z pozostałościami po starym grodzie czy Lwowa, do którego można wybrać się na jednodniową wycieczkę z biurem podróży z Zamościa.

W agroturystyce można zaznać wypoczniesz od zgiełku, pracy, obowiązków. Nabrać sił do dalszego działania.  Skosztować pysznej regionalnej kuchni.

Okolica domu to duże zielone podwórko z licznymi drzewami rosnącymi wokoło domu. Wśród nich jest również wielka, aż 400-letnia lipa. Jest to zarejestrowany pomnik przyrody. W okresie kwitnienia wypełnia aromatem otaczającą przestrzeń. Napój z kwiatów lipy, który możemy przygotować wraz z gośćmi podnosi odporność organizmu i leczy schorzenia górnych dróg oddechowych. Mali wędkarze mogą spróbować swoich sił w okolicznym stawie lub pograć w piłkę na boisku, które mieści się tuż obok domu.

Więcej rekomendowanych gospodarstw można znaleźne na stronie www.agroturystyka.pl oraz na dostępnej aplikacji  j http://agroturystyka.pl/app/, 

http://agroturystyka.pl/app/

http://agroturystyka.pl/app/

Ponad 1000 obiektów, można się dowiedzieć, co ciekawego  robić w okolicy – znaleźć interesujące zabytki i wydarzenia, dzięki którym przyjemnie można spędzić czas.  Aplikacja dostępna do pobrania na platformę Android, Windows Phone i iOS. mobilne